Site icon Netopsiyon Online

Cpanel Tema ve Stil Değiştirme

Tekrar merhaba. Eski bir cpanel kurulu server. Yıllardır aktif halde. Son olarak cpanel versiyonu 74.0.X bir sürüme yükselmiş.

Arkadaşın Cpanelinde eskiden x3 teması olarak kullanılıyormuş ve en sonunda beni dinleyerek temayı paper_lantern olarak değiştirdi. Sonra dedi ki yahu arkadaş herkes daha x3 temasını kullanıyor. Bu işi başıma sen açtın, şimdi bütün hostingleri yeni temaya geçir. O kadar da yoğunum ki sormayın. Tamam bakarım dedim, şifrelerini gönderdi. Neyse SSH girişi yaptım ve aşağıdaki komutları uyguladım ve çıktım.


cd /var/cpanel/packages
replace CPMOD=x3 CPMOD=paper_lantern -- *

Paketlerini değiştirdim artık yeni hostingler yeni temayla açılacak dedim. Olmaz arkadaş hepsini değiştir dedi. Gece yaparım dedim bıraktım.

Gece saat 03:00 sıraları uyandım. Neden uyandım bilmiyorum. Huyumdur uyandıktan sonra tekrar uyumam. Odama çıktım, ne var yok diye bakınırken arkadaş aklıma geldi, vakit çok nasılsa diyerek server şifresini telefondan aldım. cpanel dökümanlarında kısa yolu vardı diyerek girdim, orada aşağıdaki komutu gördüm ve uyguladım.


/scripts/modify_packages --theme=paper_lantern --all-packages

Paketler zaten paper_lantern olduğundan birşey değişmedi. Mevcut kullanıcıları güncellemek için aşağıdaki komutu buldum ve uyguladım.


/usr/local/cpanel/scripts/modify_accounts --theme=paper_lantern --all-users

WHM den “List Accounts” diyerek duruma baktım. Bütün hostingler paper_lantern olmuş gibi duruyordu ancak stil değişmediğini birkaç hostingin cpaneline girince anladım. Biraz araştırınca stil değiştirme komutunu da buldum ve uyguladım. İşte o kod;


/usr/local/cpanel/scripts/modify_accounts --all-users --theme=paper_lantern --style=basic

Böylece temayı paper_lantern yaptık ve stil olarak basic kullandık.

Hostinglerine yeni temayı uygulayamıyoruz hepsi hatalı açılmış, silip yeniden açmalısın

diyerek arkadaşa gecenin 4 günde mesaj attım. Sabah görünce

gece ne içtiysen bende aynısından istiyorum

şeklinde cevabını aldım. Yani işlem tamam.

Bakalım gün bize neler getirecek?

Exit mobile version