Yıllar sonra merhabalar

Öncelikle herkese merhabalar. Ben Ali Osman Kahraman. Dün gibi hatırlarım. Yıl 2002. Sıcak bir yaz günü. Öylesine bir web sitesi oluşturmak için başladık bu mecaraya. Bayağı kalabalık bir ekip. İsim tartışmaları sonucu en sonunda isimde karar kılınmış. NETOPSİYON. Ve 2002 Temmuz ayında o zamanlar popüler olan PHP-NUKE ile yayına merhaba dedik.

Haberler ekliyorduk deli gibi. Daha sonra php-nuke üzerine bazı siteler vardı. Bazı arkadaşlar onların forumlarına katılarak destek vermeye başladılar. PHP bilgisi olan arkadaşlar hepsi. Neyse derken bir bakmışım NETOPSİYON olmuş bir php-nuke destek sitesi. Modül çalışmaları vb.. derken FACEBOOK adında bir yer yaygınlaşmaya başladı. Üyeler forumlara artık eskisi kadar katılmamaya başladı vesaire ve php-nuke defterini kapattık. phpBB forumla belki hareketlilik olur umudunu taşıdık ama o da olmadı. Artık herkes bir yerlere dağıldı. Aradan geçen zamanda ne oldu?

Hala PHP ile uğraşıyorum. Hala serverlar yönetiyorum. Kara kaplı defterlere yazdıklarımı sizlerle paylaşayım diyorum.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere…..

2 Yorum

  1. Ali Osman Bey Merhabalar;

    Öncelikle 2002 yılında oluşturduğunuz platform için o dönemden günümüze gelen birçok bilgi birikim ve dostluğu yaşattığınız için teşekkür ederim.

    Yeni platformunuzda’da bizlere bir çok yeni kazanım sağlayacağınıza eminim.

    Şimdiden başarılar diliyor yeni yazılarınızı merakla bekliyoruz.

    1. Teşekkür ederim Ufuk Bey. Prensibim hep paylaşmak oldu ve sizlerin desteğiyle böyle devam ettirmeye çabalıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.