Netopsiyona ilk sorum

Netopsiyona ilk sorum

Mesajgönderen yavuzakbulut.com » 08 Ağu 2012, 21:35

Merhaba ben eski netopsiyondaki yavuzbey. gerçi sonraları nickim değişmişti ancak asıl nickim bu =) Bu işte.

Öncelikle hayırlı olsun diyorum. 6 sene önce nuke ile yaptığım bir web sayfam vardı. Şu an aynı tarzda bir web sayfası daha yapmak istiyorum acaba şu anda nuke nasıl? Eskiden bıraktığımız gibi mi? Malum nukenin kalbimizde yeri çok büyük ancak nukeden sonra bazı sitelerde wordpress ya da joomla kullandım ve nukenin biraz geri kaldıgını gördüm. Örneğin nukedeyken bir eklenti için tek tek 10 tane dosyayı düzenleyip, olmayınca hepsini geri almak bayagı yorucuydu. mesela wordpress'te eklentiyi seç yükle olmadıysa kaldır. Bayağı iş basit olunca nuke açıkçası gözümü korkutmaya başladı şimdi.
Sorum şu aşağıda paylaştığım resimdeki sitemin aynısını yapmak istiyorum. Bu siteyi nuke ile yapmıştım. Yine nukeyi kullanayım mı? Yoksa farklı bir cms mi kullanayım? 6 sene önceki nukeyle şimdiki arasında ki farklar neler? Bunlar kafama takılıyor arkadaşlar.

Açıkçası nukeye aşina olduğum için yine nuke kullanmak istiyorum ama diğer sistemlerin gelişmişliği beni biraz korkutuyor. Umarım nuke de gelişmiştir bayağı :wink: :wink:

Resim

PHPNuke Grup
Kullanıcı avatarı

Re: Netopsiyona ilk sorum

Mesajgönderen Gordan » 08 Ağu 2012, 22:27

Eski tas eski hamam, ama günümüz koşullarında beklentileri karşılayacak sitelerin hala yapılacağına eminim yeter ki siz yapmak isteyin.
Mazlum'u getirin bana!

Mesajgönderen yavuzakbulut.com » 09 Ağu 2012, 00:29

vayy gordan tanıdın mı beni? herkes burada galiba yine. keşke yine eski forum kullanılsa orası netopsiyonla özdeşleşti gerçekten.

bu arada cevabın için teşekkürler. nuke kullanmak istiyorum ancak alternatifleri de değerlendirmek istiyorum. resimdeki gibi bir siteyi baska bir sistemle yapabilir miyim?
aradığım özellikler;
forum
fotoğraflar
videolar
manşet haber ve haberler
anket
firma rehberi
köşe yazıları
gibi modüller kesin şartım. tek üyelik sistemine bağlı olması ve facebook ile kayıt olunabilmesi çok güzel olur. birde tema olarak nuke kadar değiştirilebilecek özellikleri olsun istiyorum. Yani aynı cms ye sahip tüm sitelerin aynı tipte olması hoş değil.

bu özelliklerimi nuke karşılıyor ama gördüğüm kadarıyla nuke bayağı eskiden geliyor. eskiden nuke destek siteleri cirit atardı meydanlarda şimdi bir tek netopsiyon kalmış o da bayağı sessiz görünüyor.

Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen artistbaron » 10 Ağu 2012, 00:24

Yavuz'um merhaba, nasılsın :) Uzun zaman oldu görüşmeyeli.

Sakın bulaşma Nuke'ye derim.Bitti artık, bu kadar hantal bir sistem önünü kapatır.Bence çok güzel bir sistemdi ama o zamanlık.Bugün herşey değişti ki..Wordpress'le tanışmam ile Nuke'yi bıraktım.3-4 günde indexlenen sayfalarım, Wordpress'te 2 dakika sürüyordu.Yani arada ki fark dağları aşmış durumda.Wp çok basit, eklenti anlamında geniş, ve geliştirilme açısından da basit.Bence ona yoğunlaş, onu portala çevir.Yapanlar var burası yeni pek şimdilik birşey yok.Diğer wm sitelerinde bulabilirsin.Seo diye bir gerçek var artık, nuke'de bu yok.

Birde AliOsman şunu demiş

Aliosman yazdı:Gelmek istemeyen gelmesin çokta umrumda. Eski site aktif olmayacaktır çünkü php-nuke modası biteli yıllar oldu uyanın artık. PHP5.3 desteği de yok. Artık php-nuke hiçbir serverda çalışmayacak.

Hadi kolay gelsin.

Mesajgönderen yavuzakbulut.com » 10 Ağu 2012, 05:18

merhaba artist sen demi burdasın? ne kadar güzel ya ne var ne yok iyisindir inşallah uzun zamandır görüşmüyoruz?

iyiki netopsyona tekrar geldim yoksa nuke kuracaktım valla kafamda o vardı :)

aklımda joomla var güzel temalar buldum çünkü. dediğin şekilde wp portal örneği gönderebilirsen çok memnun olurum artisim bekliyorum senden çeşitli örnekler. özellikle yöresel tanıtım amaclı cok iyi olur :)

PHPNuke Grup
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen Gordan » 10 Ağu 2012, 08:47

yavuzakbulut.com yazdı:vayy gordan tanıdın mı beni?

yavuzakbulut.com'u tanımam ama ben yavuzbey'i tanırım :P

Beyler o kadar kötülemeyin ya bizde kullanıyoz nukeyi bloğumda tabi ilk hali ile değil :) Nuke iyidir hoştur ama zamane uyum sağlaması için bayağ bir emek gerekiyor ben uğraşamam diyorsan yavuzbey gerçekten harika görünüme sahip wp temaları var şuan için wp diğer hazır scriptlerin kullanım oranına bakarsak ilk sırada yer alıyor.

artist sende bırak gel r10'u daha aktif görmek istiyoruz seni netopsiyonda :)
Mazlum'u getirin bana!

Dön PHPNuke

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir